Energetická
soběstačnost

Představujeme naše řešení přístupu k přírodě a udržitelnosti.

JSME 100% ENERGETICKY NEZÁVISLÍ

Naše výroba je energeticky náročná – CNC frézky, dřevoobráběcí a formátovací stroje, brusky, gravírovací a řezací laser, lakovna i ruční elektrické nářadí. Ceny energií a jejich výrazný vliv na konečnou cenu produktů nás proto motivovali ke snaze o energetickou nezávislost. Jako stolárna také čelíme problematice velkého objemu dřevního odpadu. Proto jsme se rozhodli vybudovat fotovoltaickou elektrárnu, bateriové úložiště a tepelné vytápění dřevěným odpadem z výroby.
Podívejte se, jak při výrobě myslíme na přírodu a podporujeme udržitelnost.

ELEKTŘINA ZE SLUNCE

Díky fotovoltaické elektrárně můžeme získávat energii ze slunce. Samotná FVE je předimenzovaná na více než dvojnásobek (200,7 kWp) a díky tomu ekonomicky funguje i za horších slunečních podmínek.

BATERIOVÉ ÚLOŽIŠTĚ

Celý systém získávání energie ze slunce doplňuje bateriové úložiště pro spotřebu před a po setmění, nadbytečnou energii prodáváme do sítě. Plný ostrovní provoz, který zajišťuje bateriové úložiště o kapacitě 142 kWh, tak umožňuje maximální výkon 75 kW (3 x 110 A).

ELEKTROMOBILITA

Získanou elektrickou energii využíváme i v elektromobilitě, pro firemní účely jsme pořídili elektromobil Mazda, který dobíjíme ve vlastní stanici.

VYUŽITÍ DŘEVNÍHO ODPADU

Zavedli jsme systém zpracování větších odřezků drcením, bezobslužné skladování dřevní třísky, skladování odpadu pro letní měsíce a jejich plně certifikované tepelné zpracování v kotli.

TEPELNÁ ENERGIE

Díky tepelnému zpracování dřevěného odpadu v kotli o výkonu 300 kW
vytváříme pro naši firmu dostatek potřebné tepelné energie pro zimní část roku. Jsme tedy i po stránce tepla plně soběstační.