O nás

Jsme rodinné stolařství, již třetí generace. Naši práci vnímáme jako poslání a v úctě k řemeslu vychováváme i naše děti.

Naše výrobky v západní evropě

Specializujeme se na zakázkovou výrobu nábytku s orientací na vybavení bytových a komerčních interiérů, prodejen a prodejních POP displejů (retail, displaying, POP panely). Naše práce slouží v prodejnách renomovaných značek z oborů elektroniky, oděvního a sportovního oblečení, klenotnictví, hudebních nosičů, fotoaparátů atd. Můžete je vidět nejen v celé Evropě, ale i mimo kontinent. Častými lokacemi jsou shoping centra v České republice, Dánsku, Belgii, Holandsku, Anglii a Francii.

Historie

Tradice řemesla rodiny Kozubíků je velmi dlouhá.

Začala už před více než půlstoletím, když majitel a zakladatel Pavel Kozubík pracoval se svými rodiči a pěti sourozenci na výrobě dřevěných boxů pro chovatele a zahrádkáře. Jeho otec Antonín byl velkým technikem a konstruktérem obráběcích strojů. Díky tomu mohla rodina dobře fungovat i v tvrdé době omezených možností. Na výrobě se podílel z rodiny úplně každý, kdo kousek dřeva v ruce udržel. Pro rodinu představovala tato výroba dobrý zdroj příjmů. Když se pak mladý Pavel rozhodoval nad svým povoláním, jasně zvítězil truhlář. Dřevo a řemeslo se stalo jeho celoživotní volbou. Později pracoval jako komunální truhlář v družstvu Hrádek.

V roce 1992 měl Pavel Kozubík a jeho manželka Marie už vlastní dům v obci Pitín a velkou rodinu se čtyřmi syny. V prostorách vlastní hospodářské budovy založili oficiální firmu Stolařství Pavel Kozubík. V začátcích byl opět velkou podporou otec Antonín, který odvedl velký kus práce a svým „kumštem“ vybavil dílnu hlavními stroji. Ze začátku se vyráběly jednoduché konstrukce pro čalounický nábytek. Nápomocen byl už i první zaměstnanec Josef Petrů, který byl velmi zručným řemeslníkem. Prioritou bylo dobré řemeslo a postupné vybavování dílny. Další fází bylo zahájení výroby náročných designových nábytků do zahraničí. Export se stal hlavní prioritou a rozsáhlejší výroba vyžadovala větší prostory. V roce 1995 byla vybudována nová přístavba ke stávajícímu domu a celková rozloha dílny dosáhla velikosti 250 m2. Zaměstnanců již bylo 8 a rozsah práce se neustále zvětšoval. Starší tři synové postupně dostudovali řemeslo a přidali se do výroby.

Rozšiřujeme se

V roce 2009 došlo k zásadnímu kroku opustit původní prostory v obci a přestěhovat firmu do nové dílny v průmyslovým areálu bývalých Vlárských strojíren ve Slavičíně. Jednalo se o opravdový posun, protože nová rozloha dílny o velikosti 750 m2 umožňovala další růst. V roce 2011 byly zakoupeny první CNC stroje. Hlavním předmětem výroby byl export výrobků v oboru retail, shop in shop, displaying a špičkový, hlavně lakovaný, designový nábytek. K další výstavbě výrobních a skladovacích prostor dochází v letech 2015- 2017, kdy se kapacita zvyšuje na 2000 m2. V roce 2018 dochází k dalšímu rozšíření kapacity o 600 m2.
Pro další rozvoj je vše připraveno…

Naše vize

Za námi spousta dobře odvedené práce, před námi velké cíle

Jsme úspěšní i na náročných trzích, ale stále je co zlepšovat. Chceme kontinuálně navyšovat kapacitu a efektivitu výroby. Důležitý je pro nás taky rozvoj. Už připravujeme nové technologie, které nám zabezpečí náskok před konkurencí.

Jsme diskrétní výrobce

Dodržujeme zásady spolupráce

Stojí za námi stovky realizovaných projektů, vesměs pro trhy západní Evropy. Našimi odběrateli jsou dodavatelé interiérů a displejů prodejen renomovaných značek. Je pro nás samozřejmostí dodržovat dodavatelskou diskrétnost směrem ke koncovému zákazníkovi, proto v našich referencích nezmiňujeme konkrétní značky a v naší galerii uvádíme pouhý zlomek realizovaných projektů.

Co nabízíme

Podělíme se o naše nápady

Každý projekt je pro nás příběhem. Na začátku je vaše představa - nápad. My však máme své výrobní možnosti i zkušenosti, které Váš projekt mohou ještě posunout. Proto nabízíme vzorování materiálů, náš doprovodný nebo plný projekt, řešení detailů a otevřenou vzájemnou diskuzi. Velkou pomocí jsou naše 3D projekční nástroje. Projekt lze také řešit od samotného počátku s naší designerkou Janou.

Vybrané realizace

Pop displays
Zakázková výroba
Pop displays
Interiéry
Nábytek
Pop display